wtorek, 26 marca 2013
a Polska prowadzi z Pocztą San Marino 4:0. No, powiedz, kochana, czym kobiecie można dogodzić tak mroźnej wiosny?
 • Božena Krivonakova Dziekujie za info,najgorsze jest to,že ja absolutnie nie wiem o co chodzi Stefan,nie znam tych spraw a Czesi ktorych mam w przyjacielach ,tež napewno jak ja nie wiedza o co chodzi...przepraszam..
  15 minut(y) temu
Stefan Kosiewski Božena Krivonakova - czy żaden z Twoich przyjacieli na fejsbuku, Czechów, nie zna moich wierszy tłumaczonych przez Prof. Františka Všetičke i publikowanych we wielu różnych czasopismach kulturalnych i literackich w Republice Czeskiej? http://shoudio.com/user/sowa/status/6477
 • shoudio.com
  Shoudio '6477' audio recording by sowa Recorded near Barska 28/30, Warsaw, Poland at 2013-03-26 14:53:30
  9 minut(y) temu · 1
 • Božena Krivonakova Stefan,wiersze to napweno ktos zna...ja tez czytalam,ale ja myslalam o tym co dzisiaj poslales
  7 minut(y) temu 
 • Stefan Kosiewski @Božena Krivonakova - dziękuję, że dotarłaś do wierszy i polecam wiersze Niemca, który za kilka dni idzie na operację: http://sowa.quicksnake.at/Schach/Manfred-Rogalski-Noch-ein-Gedicht-mehr a u góry możesz wysłuchać: Pilna sprawa do Prokuratora Generalnego, o nie cierpiących zwłokach we Wielki Wtorek. Niemcy wygrały przed chwilą z Kazachstanem 4:1 w piłkę nożną, a Polska prowadzi z Pocztą San Marino 4:0. No, powiedz, kochana, czym kobiecie można dogodzić tak mroźnej wiosny?
  sowa.quicksnake.at
  Manfred Rogalski: Noch ein Gedicht mehr | sowa
  kilka sekund temu
środa, 20 marca 2013
Stefan Kosiewski: Aforyzmy w porządku czasu


99.  Bóg jest Siła Wyższa, Ostoja opuszczonych ludzi i podbitych Narodów.
 
http://www.fronda.pl/blogi/sowa/stefan-kosiewski-aforyzmy-w-porzadku-czasu,32103.html

Budujemy mosty 20130319 Stefan Kosiewski ZECh FO149 ZR

Budujemy mosty 20130319 Stefan Kosiewski ZECh FO149 ZR

Written by sowa (») today in category masonry, read: 21×
basel/budujemy-mosty-klekot.jpg
 
"Nowy papież nie jest dla nas obcy" - powiedział Ronald Lauder, przewodniczący Swiatowego Kongresu Zydów, który spotkał się z kard. Bregoglio w Buenos Aires w 2008 r., zauważając w specjalnym oświadczeniu: " On zawsze miał otwarte ucho na nasze problemy".  Ruth Ellen Gruber w artykule dla żydowskiej agencji JTA z opinii Laudera na temat papieża Franciszka przytoczyła jeszcze słowa:  "Wybierając tak doświadczonego człowieka, znanego ze swojej otwartości kardynałowie dali ważny sygnał dla świata. Jestem pewien - powiedział prezes Swiatowego Kongresu Zydów, że papież Franciszek nadal będzie człowiekiem dialogu, który jest w stanie budować mosty z innymi religiami".   
 
 Powołując się na New York Times Gruber zauważyła, że w sobotnim przemówieniu Franciszek pozdrowił  ludzi różnych wyznań słowami: "Biorąc pod uwagę, że wielu z was nie należy do Kościoła Katolickiego, a jeszcze inni są niewierzący, udzielam tego błogosławieństwa ze serca, w ciszy, każdemu z was wiedząc, że każdy z was jest dzieckiem Boga. Niech Bóg was błogosławi".  

QR code for this recording:


Mówiąc otym, że kard. Bergoglio nie wystąpił oficjalnie przeciwko krwawym rządom wojskowych w Argentynie, którzy wymordowali 30 tys. ludzi, Gruber odwołała się do zapewnień Franciszka, iż podejmował działania zakulisowe na rzecz uwolnienia dwóch kapłanów i ukrycia ich w szkole jezuickiej.  Zrelatywizowała zarazem lekką ręką ciemną kartę w przeszłości papieża Franciszka mówiąc o zapewnieniach Watykanu o zakulisowych działaniach papieża Piusa XII na rzecz ratowania żydów.

Tymczasem zaraz po napadzie Hitlera na Polskę, jeszcze we wrześniu 1939 r. żyjąca we Włoszech hrabini Frasatti-Gawrońska za wstawiennictwem Mussoliniego uzyskała zgodę Niemców na wyjazd z okupowanej Polski m.in. żony gen. Sikorskiego oraz kilkuset innych osób, pośród nich młodego działacza Ruchu Narodowego Włodzimierza Sznarbachowskiego. Miałem zaszczyt cieszyć się przyjaźnią Włodka, który całą okupację przesiedział ukryty we Watykanie, z legitymacją studenta uczelni watykańskiej. Zaś po wojnie wspólnie z Giedroyciem i Herlingiem-Grudzińskim wydał trzy pierwsze numery Kultury, by potem już sam redagować Irydiona a w końcu zostać dziennikarzem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Okoliczności ukrywania za wiedzą papieża Piusa XII za murami Watykanu dużej liczby ludzi różnej narodowości opisał Sznarbachowski w książce "300 lat wspomnień" wydanej w Londynie przez Ninę Karsov.   

Ruth Gruber przytoczyła także w swoim artykule wypowiedź Claudio Epelmana, dyrektora wykonawczego Kongresu Zydów Ameryki Łacińskiej: "Znamy jego cnoty i nie mam wątpliwości, że wykona świetną robotę dla Kościoła".  

Autorka artykułu wspomniała, że kard. Bergoglio napisał wstęp do książki rabina Sergio Bergmana i wspólnie z nim zapalał trzy miesiące temu, w grudniu ub. r. świece chanukowe.  

Natomiast mówiąc o znajomościach i związkach papieża Franciszka z rabinem Gary Bretton-Granatoorem, wiceprezesem Światowego Związku Postępowego Judaizmu powtórzyła jego opinię: "Bliskość między Franciszkiem a społecznością żydowską jest wyjątkowa i cennna" , której towarzyszyło zapewnienie "oczywiście stanowczo nie zgadzam się z nim w wielu podstawowych kwestiach - ale jest to część gry, prawda?".  

Nie wiadomo, czy częścią gry papieża Franciszka w stosunku do synów Boga wyznania muzułmańskiego nie było przyjęcie do herbu papieskiego takiej samej gwiazdy pięcioramiennej, jaką żyd z pochodzenia etnicznego i mason Mustafa Kemal Atatürk, członek  Wielkiej Loży Turcji i przywódca żydowskiej organizacji Młodych Turków umieścił obok symbolu sierpu księżyca na czerwonej fladze państwa tureckiego, powstałego po rozbiciu muzułmańskiego suötanatu,  imperium otomańskiego.  O znaczeniu Atatürka dla masonerii szerzej wypowiedział się Dr. Semih Tezcan is a Past Master of Sebat Lodge, No. 150, Grand Lodge of Turkey.http://www.palestinelodge189.com/2009/05/freemasonry-in-turkey-ataturk-turkeys-george-washington.html  

Takie same gwiazdy pięcioramienne jak maryjna gwiazda papieża Franciszka mają wmontowane w łańcuchach zawieszonych na piersiach oficerowie Palestine Lodge No.189 AF&AM.http://palestine189.typepad.com/photos/officers_2013/dsc_0356.html  

Budowanie mostów odbywać musi się w atmosferze detabuizacji przy wzajemnym poszanowaniu się ludzi różnych wyznań i obrządków a także "niewierzących synów Boga", jak powiedział Franciszek, Pontifex Maximus.  

Z Panem Bogiem

Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski

https://shoudio.com/user/sowa/status/6400

http://sowa.quicksnake.net/masonry/Budujemy-mosty-20130319-Stefan-Kosiewski-ZECh-FO149-ZR
sobota, 16 marca 2013
między nami tygrysami

 • Andrzej Szpilarewicz DZIEKI PANIE STEFANIE.ARTYKUŁ WPROST POŁKNAŁEM.MAJSTERSZTYK.
  6 godz. temu · Nie lubię · 1
 • Stefan Kosiewski Andrzej Szpilarewicz - dziękuję tygrysowi za przełknięcie, tu jest drukiem i link do wysłuchania, pa http://sowa.quicksnake.cz/Stefan-Kosiewski/O-dwoch-takich-i-Stalinogrodzie-20130313-Stefan-Kosiewski-Zarys-estetyki-Chazarow-FO145
  sowa.quicksnake.cz
  O dwóch takich i Stalinogrodzie 20130313 Stefan Kosiewski: Zarys estetyki Chazarów FO145 | Česko , Slovensko   6 godz. temu
 • czwartek, 14 marca 2013
  98. natura rzeczy ma cechy wrodzone i nabyte

  Stefan Kosiewski Dariusz Karczmarczyk


  • Sitwa żydowska w Polsce
   pinterest.com
   94. Kabaciński przekabaca Wałęsę. Czy żona Gomułki nadal zajmuje się wymyślaniem nazwisk dla żydów? Stefan Kosiewski: Aforyzmy w porządku czasu. http://www.fronda.pl/blogi/sowa/stefan-kosiewski-aforyzmy-w-porzadku-czasu,32103.html

  98. natura rzeczy ma cechy wrodzone i nabyte fronda.pl/blogi/sowa/ste

  Dariusz Karczmarczyk skomentował Twój link.
  Dariusz napisał(a): „No cóż, każdy byt działa według własnej natury.”
  Odpowiedz na tę wiadomość e-mail, aby skomentować ten link.
  Zobacz komentarz
  https://twitter.com/sowa/status/312199322064273409
  wtorek, 12 marca 2013
  Dwaj prezesi rządowej spółki skasowali razem 2,6 mln zł premii za butowę stadionów na EURO 2012
  Szef spółki PL 2012 Marcin Herra otrzymał dokładnie 1 330 436 złotych, a wiceprezes Andrzej Bogucki 1 307 713 złotych. Rzecznik PL 2012+ Mikołaj Piotrowski mówi, że premie zostały wypłacone zgodnie z umowami. Rada nadzorcza spółki pozytywnie oceniła realizację projektu przygotowań do Euro i przeprowadzenie samego turnieju. (onet.pl)

  Aktualizacja12 marca 2013

  RSS

  Wynagrodzenie dodatkowe zarządu PL.2012 - oświadczenie

  SUKCES EURO 2012 WARUNKEIM WYPŁATY i WYSOKOŚCI EWENTUALNEGO

  Reklama

  Stadion Narodowy – zarządzanie: wyzwanie na kolejne lat

  - Priorytetem w zakresie funkcjonowania Stadionu Narodowego jest wdrożenie skutecznego zarządzania, którego kluczowym elementem będzie realizacja działań mających na celu umożliwienie Stadionowi wykorzystania potencjału areny wielofunkcyjnej. Chciałabym, aby Stadion Narodowy był naszą dumą, tak jak to miało miejsce podczas Euro 2012. Dlatego też , nowa umowa operatorska zostanie podpisana ze ...

  czytaj więcej
  Stadion Narodowy
  al. Księcia J. Poniatowskiego 1
  03-901 Warszawa
  tel. 0048 (22) 295 90 00
  fax 0048 (22) 295 90 10
  e-mail biuro@2012plus.pl 
  piątek, 08 marca 2013
  5. Schlesisches Nach(t)lesen - 5. Śląski Wieczór Literacki Samstag, 23.3.2013, 19 - 23 Uhr
  Wir laden zu einem Literaturvergnügen der besonderen Art an verschiedenen Veranstaltungsorten in der Görlitzer Altstadt und in Zgorzelec ein!


  In den Schwesterstädten Görlitz und Zgorzelec werden bekannte Persönlichkeiten Texte über Stadt und Region vortragen – von deutschen und polnischen, auswärtigen und einheimischen Autoren. Sie können einen literarischen Spaziergang durch die Stadt unternehmen. Jeweils zur vollen und halben Stunde von 19 bis 23 Uhr werden die Vorführungen (5 bis 10 Minuten) wiederholt.

  Eine Veranstaltung des Kulturreferenten für Schlesien mit Touristbüro i-vent Görlitz.

  -          Veranstaltungssprachen: Deutsch und Polnisch

  -          Eintritt: 7 €, ermäßigt/Vorverkauf 5 €
  Ermäßigungen für Schüler, Studenten, Wehr- und Zivildienstleistende und Schwerbehinderte.


  Last photo
  Vorverkauf:

  - im Schlesischen Museum, Brüderstraße 8, Telefon +49 3581 8791 0

  - im Touristbüro i-vent, Obermarkt 33 / Ecke Brüderstraße, 02826 Görlitz, Telefon +49 3581 421362,  
  http://www.schlesisches-museum.de/5-Schlesisches-Nach-t-l.4516.0.html

  mysowa's Videos auf Dailymotion stat4u Sowa Magazyn Stefan Kosiewski

  Pisz swój dziennik w Internecie