sobota, 20 kwietnia 2013
Wchodzi do mnie, czas zabiera, a Pozdrawenij nie przyjmuje! Kto taki?

pomnik postawiony w Czeladzi żydokomunie "ku hańbie, ku wiecznej odrazie" - Księga Daniela 12, 2.
 • Wladyslaw Polakowski "ku hańbie, ku wiecznej odrazie" - tak jest napisane na pomniku?

 • Stefan Kosiewski Wladyslaw Polakowski - tu jest napis, foto: http://sowa.quicksnake.es/przecieki-sowa/do-Przewodniczcej-Rady-Miasta-Czelad-20070523-FO88-Stefan-Kosiewski-Wojewoda-Slaski-nie-panuje-nad-podleglymi-mu-urzednikami
  sowa.quicksnake.es
  do Przewodniczącej Rady Miasta Czeladź 20070523 FO88 Stefan Kosiewski: Wojewoda Slaski nie panuje nad podleglymi mu urzednikami | la revista europea
 • Wladyslaw Polakowski przepraszam, wterdy, w latach 20-ch, po zwyciestwie na wyborach komuniscie wiele skrzywdzili ? Moge prosic troszeczki o szczegolach ?

 • Stefan Kosiewski Polska wygrala wojne ze Sowietami w 1921 i weszlo do Polski dużo ziemi na Wschodzie i dużo ludzi, którzy nie byli Polakami; w Czeladzi te żydy, które nie mówiły po polsku (litwaki) w 1926 r. wygrały wybory pod nazwą Blok Jedności Robotniczej , to było oszukaństwo, więc Wojewoda Grażyński unieważnił po paru miesięcach to żydoskie krętactwo, za Gierka żydokomuna postawiła pomnik, którego nie burzą, bo te żydy i ubowce, które cały czas trzymają od 1989 r. w Polsce po Magdalence władzę, śmieją się Polakom w oczy takimi pomnikami. Drug, ja Tjebja pozdrawljaju

Stefan Kosiewski @Wladyslaw Polakowski - zaczjem: NIET? Czjeljabinskaja intjeligencja
 
Wladyslaw Polakowski Czelabinsk? Nigdy nie bylem. Jezeli mozna "które cały czas trzymają od 1989 r. w Polsce po Magdalence władzę,"... Kto jest ta Magdalenka?
 
Stefan Kosiewski żydy z ubowcami
 
Stefan Kosiewski kak u Was KGB Putina
 
Wladyslaw Polakowski To znaczy, ze Magdalenka to wyraz gwarowy...
 
Stefan Kosiewski Magdalenka to sjeło, gdje polskije KGB wstrjecziło sja so swoimi, szto by zdjełat w Polszu djemokracju, i wzjat wsio, kak Jelcin wzjał z jewrjejskoj oligarchoj
 
Stefan Kosiewski Wy nie panimajetje, szto pa rusk znaczit: czjelabinskaja intjeligencja? Kto żiwjot w Moskwie, Wy, ili ja? 
Stefan Kosiewski A dlaczego żyd na Ukrainie, czy w Rosji, o nazwisku Polakowski nie przyjmuje pozdrowień od Polaka, któremu zawraca głowę pytaniami?
Wladyslaw Polakowski Nie jestem Zydem
Stefan Kosiewski kim jestes, jesli nie przyjmujesz podrowien, a zabierasz mi czas? Nie rozmiesz, co to znaczy po rosyjaku: czelabinska inteligencja*?
 
46 minut(y) temu

Anna Tomala "Polska wygrala wojne ze Sowietami w 1921" - ???

Stefan Kosiewski @Anna Tomala - czego, Kocie jeszcze nie wiesz? Pytajcie; kto pyta, do prawdy dojdzie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-bolszewicka  ..Zobacz więcej kilka sekund temu
wtorek, 09 kwietnia 2013
Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense w sprawie budowy pomnika w Warszawie
Written by sowa (») today at 19:10 in category judaica, read: 27×
judaica/2004-pomnik-sprawiedliwych.jpg

Pomnik Sprawiedliwych w Łodzi podobnie jak ławeczka Karskiego i Park Ocalałych, gdzie Ocalali mają swoje drzewka wraz z pomnikiem Żegoty stanowi duży i ciekawy kompleks odwiedzany zarówno przez Polaków jak i izraelskie wycieczki przybywające do Łodzi... Całość powstała w 2004 roku z okazji uroczystości związanych z 50. rocznicą likwidacji getta łódzkiego (Litzmannstadt Getto)... Czy koniecznie trzeba wydawać kolejne miliony dolarów na coś co już istnieje? pozdrawiam Marek Szukalak

Stanowisko w sprawie projektu usytuowania pomnika  Sprawiedliwych Polaków przy Muzeum Historii Żydów  

Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense pragnie wyrazić swój protest przeciwko lokalizacji Pomnika Sprawiedliwych na terenie byłego getta żydowskiego, w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich.
Nie jesteśmy przeciwko budowie samego pomnika, ale jego lokalizacji. Nie ulega bowiem wątpliwości, że każde miasto, w którym żyli i narażali swoje życie Sprawiedliwi powinno chcieć Ich upamiętnić.
 Uważamy, że stanowisko wyrażone w tej sprawie przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów w Warszawie jest najbardziej właściwe.
Mamy świadomość tego, że polscy Sprawiedliwi zostali w piękny i godny sposób upamiętnieni przez Muzeum Historii Żydów Polskich poprzez projekt pod tytułem „Polscy Sprawiedliwi”. Zebrany i prezentowany na stronach Muzeum materiał stanowi niezwykłe, jedyne w swym rodzaju „miejsce pamięci”, spełniające jednocześnie funkcje edukacyjne. Dzięki temu „cyfrowemu” pomnikowi Sprawiedliwych jesteśmy w stanie przekazać wiedzę o Nich znacznie większej liczbie osób w całym kraju i na świecie – szczególnie młodym, naszym przyszłym pokoleniom – będąc jednocześnie pewnymi, że pamięć o heroicznej postawie niektórych Polaków nie zaginie.
Tym samym, w związku z toczącą się dyskusją wokół w.w. projektu pragniemy zwrócić uwagę, że pomnik w tradycyjnej formie, poświęcony Sprawiedliwym Polakom został odsłonięty
 w Łodzi w 2009 roku. Pomnik ten usytuowany jest w Parku Ocalałych utworzonym w 2004 roku. Pomysłodawczynią posadzenia drzewek pamięci przez Ocalałych z getta łódzkiego (Litzmannstadt Ghetto) była jedna z Ocalałych – Halina Elczewska.
Ówczesny Prezydent Miasta Łodzi, dr Jerzy Kropiwnicki podjął się tego zadania i wraz ze swoim zespołem zrealizował unikatowy w Polsce kompleks poświęcony historii i pamięci. I tak w Parku Ocalałych usytuowany jest pomnik Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej, kopiec z ławeczką Jana Karskiego – kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, który jest jednocześnie postacią-symbolem Sprawiedliwych a także pomnik Żegoty. W Parku Ocalałych powstaje również budynek Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
W jednym miejscu spotykają się zatem Ci, którym udało się uniknąć śmierci i Ci, którzy starali się pomagać ofiarom Zagłady. Tutaj w Łodzi trwają razem, na straży pamięci dla przyszłych pokoleń.
Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych miastach Polski istnieją choć nieliczne, miejsca pamięci poświęcone zarówno Sprawiedliwym jak i Ocalałym. Takimi miejscami pamięci są także liczne zabytki historii i kultury Żydów polskich (jak choćby cmentarze i synagogi) i być może należałoby zadbać w pierwszej kolejności o te już istniejące miejsca pamięci i zabytki.  

Zarząd Fundacji
Monumentum Iudaicum Lodzense  

Jan Jagielski
Leon Kelcz
Symcha Keller
Monika Kern
Kamila Klauzińska
Xenia Modrzejewska-Mrozowska
Henryk Panusz
Sylwester Pawłowski
Mirosław Sopek
Marek Szukalak
Aleksandra Szychman  

Łódź, dnia 8 kwietnia 2013 roku

PDF:

08.04.2013 Stanowisko Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense w sprawie budowy pomnika Sprawiedliwych w Warsz...

by SOWA magazyn europejski

Dość już warszawskiej megalomanii i wydawania setek milionów dolarów. Powinniśmy edukować nasz społeczeństwo przez wiedzę a nie budowlę megapomników, chociaż niezależnie od tego, uważam, że taki pomnik powinien już dawno znaleźć się w każym mieście w Polsce. Ale idea Centrum, które prowadzi działalność edukacyjną w kontekście pełnego nie zakończenia i otwarcia Muzeum jest zaskakująca. 

Czy nie lepiej byłoby, gdyby Centrum wydało pełną Księgę Sprawiedliwych i rozesłało za darmo do wszystkich szkolnych bibliotek. Napewno efekt byłby lepszy i tańszy z pożytkiem dla edukacji młodzieży.  

To w Łodzi w Parku Ocalałych postawiono poraz pierwszy w Polsce Pomnik Sprawiedliwych z taliczkami zawierającymi nazwiska Sprawiedliwych, a tym samym upomiano się o nich. To w Łodzi na cmentarzu komunalnym na Dołach spoczywa urna z prochami inż. Ignacego Jakobsona (1898–1975), człowieka który wygnany z Ojczyzny w 1968 r. powrócił do niej na własną prośbę w urnie. Jego największą zasługą jest fakt, że rozpoczął początkowo jako jeden z nielicznych walkę o upamiętnienie ludzi, którzy ratowali Żydom życie w czasie Holocaustu. To m.in. jego determinacji, postawie i działaniu jego i innych osób możemy zawdzięczać ustanowienie medalu „Sprawiedliwi dla Narodów Świata”. Dzisiaj grób ten może zostać zlikwidowany w każdej chwili, ponieważ nie ma rodziny i zgodnie z przepisami jako nie opłacony może w każdej chwili zostać zlikwidowany. Dlatego wybrałem taką formę protestu i mówię nie!!!!! 

Jeżeli zgadzasz się ze mną to podpisz protest na NIE!!!! W załączeniu fotka pomnika. Przepraszam, że w małej rozdzielczości

http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=9492&podpis_rodzaj=2   

skopiuj pełny link i otwórz żeby podpisać http://www.holocaustresearch.pl/index.php?mod=news&show=253#  

pozdrawiam Marek Szukalak  

PS. A oto mój komentarz

 
  Pomnik Sprawiedliwych w Łodzi ( marek )
06-04-2013 ( odpowiedz )
Pomnik Sprawiedliwych w Łodzi podobnie jak ławeczka Karskiego i Park Ocalałych, gdzie Ocalali mają swoje drzewka wraz z pomnikiem Żegoty stanowi duży i ciekawy kompleks odwiedzany zarówno przez Polaków jak i izraelskie wycieczki przybywające do Łodzi. O ile pamiętam budowa trwała niecałe 2 lata a jej inicatorem był prezydent Jerzy Kropiwnicki. Całość powstała w 2004 roku z okazji uroczystości związanych z 50. rocznicą likwidacji getta łódzkiego (Litzmannstadt Getto). Obecnie kończona jest budowa siedziby Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, który również ma tam swoje drzewko. Czy koniecznie trzeba wydawać kolejne miliony dolarów na coś co już istnieje, a nie tylko planować kolejne budowy. pozdrawiam Marek Szukalak
http://sowa.quicksnake.org/judaica/Pomnik-Sprawiedliwych-w-Warszawie-stanowisko-Fundacji-Monumentum-Iudaicum-Lodzense-w-sprawie-budowy-pomnika
niedziela, 07 kwietnia 2013
„Układ Zamknięty” w kinach w całej Polsce opowiada o przedsiębiorcach poszkodowanych przez państwo

Układ z Magdalenki ujawnić i zlikwidować z pomocą Episkopatu Polski!

Written by sowa (») today at 22:34 in category Film
film/mbc-kkp-2013.jpg
.
..ubolewam, że demokratyczne i wolne państwo nie potrafi chronić swoich obywateli przed nadużyciami władzy. Że wolności obywatelskie przegrywają w starciu z arogancją i niekompetencja urzędników. Że wolność gospodarcza i duch przedsiębiorczości są tłamszone tomami niejasnych przepisów, wrogą interpretacją prawa, absurdalnymi procedurami.
 
 - Czy Polska jest jeszcze skażona takim „Układem Zamkniętym”, którego Pan doświadczył? ...   read on
Przez dziewięć miesięcy oglądałem z...
Jadwiga Grudzień 7 kwietnia 20:48
Przez dziewięć miesięcy oglądałem z perspektywy aresztu upadek dzieła mojego życia – opowiada krakowski przedsiębiorca Lech Jeziorny, którego historia zainspirowała twórców filmu „Układ Zamknięty”.­ Produkcja, która ukazała się w weekend w kinach w całej Polsce opowiada o przedsiębiorcach poszkodowanych przez państwo i jego niesprawnie działające urzędy. – Nie widzę woli politycznej, żeby tę sprawę radykalnie zmienić – dodaje Jeziorny.
Tu wszyscy są przegrani - TVP.INFO
tvp.info
Tu wszyscy są przegrani Przez dziewięć miesięcy oglądałem z perspektywy aresztu upadek dzieła mojego...
(...)Sąd Apelacyjny w Krakowie, wtedy pod przewodnictwem Andrzeja Seremeta orzekł, że śledztwo jest przewlekłe. Napiętnował też działania prokuratury: procedura, w której najpierw się kogoś aresztuje, a potem szuka dowodów jego winy jest nieprawidłowa i powinna być dokładnie odwrotna. Najpierw prokuratura powinna udowodnić, że doszło do złamania prawa, a dopiero potem stawiać przedsiębiorcy zarzuty.

Sąd nakazał prokuraturze, że do końca roku ma rozstrzygnąć, czy podtrzymuje stawiane nam zarzuty i kieruje do sądu akt oskarżenia, czy umarza śledztwo. 31 grudnia 2009 roku prokuratura wydała postanowienie, w którym na 96 stronach uzasadnia, że żadnego przestępstwa nie było, że nie było żadnych dowodów ani podstaw do stawiania naszej trójce zarzutów. To był prawdziwy przełom! Wtedy tez otrzymaliśmy 10 tys. rekompensaty za przewlekłość śledztwa.
Na początku śledztwa spędził Pan 9 miesięcy w areszcie.

W 2003 roku zostałem aresztowany. W czasie pobytu w areszcie byłem przesłuchiwany tylko raz, pierwszego dnia, tylko przez godzinę.

Miałem blokadę widzeń z rodziną. Nawet listy od dzieci docierały do mnie po miesiącu, bo leżały w szufladzie u prokuratora. Przez pierwsze 3 miesiące nie miałem w ogóle żadnego kontaktu z rodziną. Prokurator odmawiał widzeń zarówno żonie jak i moim dzieciom i rodzicom. To była powszechna praktyka. U innych aresztowanych kolegów było tak samo.

Podobno było Panu łatwiej to wytrzymać, bo wcześniej miał Pan już doświadczenie internowania w stanie wojennym. Inni osadzeni wraz z Panem nie mieli tego „szczęścia” i udało się ich „złamać”?

„Złamać” to zbyt mocne i dyskredytujące słowo. W sprawie Polmozbytu można powiedzieć, że tylko sześć osób dobrowolnie poddało się karze. Każda z nich była zatrzymana, często na długie tygodnie czy miesiące. Niektóre z tych osób zostały pobite, niektóre poddane niedopuszczalnej presji czy wręcz manipulacji, po prostu nie wytrzymywały psychicznie.

Mój wspólnik z Zakładów Mięsnych został pobity przez chorego psychicznie narkomana „na głodzie”, który prawie wybił mu oko. To są traumy, które zostawiają trwałe urazy i trudno mieć do człowieka pretensje, że nie miał sił psychicznych, żeby temu sprostać.

Pewnego razu moja żona z córkami nie mogąc się ze mną zobaczyć, przyjechały pod więzienie w Tarnowie gdzie siedziałem. Stanęły jakieś 200 metrów od aresztu, na ulicy, w miejscu, które było widać z okna mojej celi. Mogłem tylko przez kilka minut popatrzeć na ich małe sylwetki, mogliśmy ledwie pomachać na odległość. Chwilę później strażnik wyprowadził mnie z celi i za karę wrzucił do tzw. studni, celi bez dostępu do światła słonecznego. Spędziłem tam następne 4 miesiące(...).

http://sowa.quicksnake.net/Film
 • Anna TomalaSzkoda grosza na ten film. 
 • Stefan Kosiewski@Anna Tomala - Układ z Magdalenki ujawnić i zlikwidować z pomocą Episkopatu Polski!
  ...
  http://ma.blox.pl
 • Magdalenka
 • ma.blox.plEuropäisches Magazin SOWA - Frankfurt am Main - Herausgeber: Stefan KOSIEWSKI 
 • Anna Tomalahttp://coryllus.salon24.pl/498695,uklad-zamkniety-czyli-wyznanie-panujace-w-polsce Układ zamknięty czyli wyznanie panujące w Polsce - coryllus: "baśń jak niedźwiedź" - Salon24 coryllus.salon24.pl  Wyznaniem panującym w Polsce jest wiara w standardy demokratyczne wypracowane w...Zobacz więcej 
 • Stefan Kosiewski"(...)by obejrzeć ten film. Jego funkcja bowiem jest, że się tak wyrażę, „poza kinowa”. Pięknie opisał to wczoraj Toyah na www.toyah.pl . Oto okazuje się, że zapowiadany przez wszystkie „nasze” media film „Układ zamknięty” demaskujący patologie „naszej młodej demokracji” szalenie się podobał prezydentowi Komorowskiemu, który został zaproszony na premierę. Po projekcji pan prezydent powiedział, że wszyscy, którzy mają w Polsce władzę, powinni wziąć sobie do serca przesłanie tego filmu. I tu zagadka: kogo ma na myśli pan prezydent mówiąc o ludziach mających władzę? Zgaduję, że nie Jarosława Kaczyńskiego, który władzy nie ma. Może jakieś inne osoby, ale w takim razie warto byłoby, żeby je pan prezydent wymienił z nazwiska i imienia.

  (...) Jeśli na premierze filmu pod tytułem „Układ zamknięty”, filmu zapowiadanego przez darmową gazetkę SKOK-u, przez „W sieci” oraz przez inne prawicowe tytuły pojawia się prezydent Komorowski, który nie chce zdradzić widzom kto ma w Polsce rzeczywistą władzę, jeśli reżyser tego filmu nazwiskiem Bugajski mówi, że obecność prezydenta na tym evencie świadczy o zwycięstwie demokracji, jeśli są tam obecni wszyscy znani nam z telewizji celebryci a także Marek Goliszewski, to znaczy, że układ naprawdę jest zamknięty. Na głucho. My zaś musimy budować alternatywne do „układowych” struktury i nie przejmować się niczym, albo szukać szczęścia za granicą... "  2 minut(y) temu

Tagi: film
22:14, kultur , Grabież
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 kwietnia 2013
na Mszę św. za duszę Andrzeja Leppera?

- czy żyd tak samo beznadziejnie głupio zareagowałby na zaproszenie na Mszę św. za duszę Andrzeja Leppera?

Napisał Sowa.blog.quicksnake.pl (») dzisiaj w 12:32 w kategorii Andrzej Lepper
polichno/polichno-blokada-lepper.jpg

 

 • Stefan Kosiewski Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara.
  1 List św. Jana Ap. 5, 4
   9 godz. temu

Tradycyjnie rzymskokatolicka Msza święta czasów Chopina -   Niedziela godz. 17:00 Brochów

Written by sowa (») yesterday at 23:55 in category Tradycja, read: 23×

kirche/tradycja/moskwa.jpg
  na Mszę świętą w rycie trydenckim! read on
 • Stefan Kosiewski@Andrzej Janusz Maraszkiewicz - czy żyd tak samo beznadziejnie głupio zareagowałby na zaproszenie na Mszę św. za duszę Andrzeja Leppera? http://sowa.quicksnake.net/masonry/Stefan-Kosiewski-o-przekazanie-dochodzenia-w-sprawie-smierci-Andrzeja-Leppera-do-innej-Prokuratury-ZECh-FO152-153-ZR 
  Prokuratura Apelacyjna w Warszawie
  Ap III Dsn 75/11/W
  Pan Prokurator Jarosław Onyszczuk
   Frankfurt nad Menem, 27 marca 2013 r.
  ... w nawiązaniu do Pana pisma/ znak jw. z 27 września 2011 r. i w odpowiedzi na mój wniosek z 8 sierpnia 2011/ przekazany do Prokuratury Apelacyjnej z Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej o sygn II Mn 1/11/W-wa pocztą internetową 9 sierpnia 2011 zapytuję uprzejmie, czy Prokuratura dostrzega już aktualnie podstawę do uwzględnienia mojego wniosku o przekazanie śledztwa dot. śmierci Andrzeja Leppera innej jednostce organizacyjnej? Ewentualnie do wznowienie śledztwa w tej sprawie, jeżeli tymczasem zostało ono zamknięte a uszło to mojej uwadze.

  Wyjaśniam, że do niniejszego zapytania(...)
  kilka sekund temu Stefan Kosiewski: o przekazanie dochodzenia w sprawie smierci Andrzeja Leppera do innej Prokuratury. sowa.quicksnake.net Stefan Kosiewski: o przekazanie dochodzenia w sprawie smierci Andrzeja Leppera do innej Prokuratury ZECh FO152 + 153 ZR | european magazine kilka sekund temu
http://sowa.blog.quicksnake.pl/Andrzej-Lepper/czy-yd-tak-samo-beznadziejnie-gupio-zareagowaby-na-zaproszenie-na-Msz-w-za-dusz-Andrzeja-Leppera
środa, 03 kwietnia 2013
poniewaz jest to bardzo dziwne ..popytam i dobrego Ksiedza co on na to..?
Amargedon
 • Stefan Kosiewski @Božena Krivonakova - czytaj w spokoju, bo to są 2 rzeczy: 1. Dr z Uniwersytetu w Leeds używa powiedzenia/ Sprichwort "trupy w szafie", tzn. brudne rzeczy, które ktoś ma na sumieniu 2. Zamieniły żydy w Watykanie herba papieża: 13 marca była gwiazda masońska, 5-ramienna w herbie, a dzisiaj jest maryjna, 8-ramienna - to jest obżydliwa manipulacja Katolikami na całym świecie i tego dopuścił się antypapież 13 minut(y) temu
 • Božena Krivonakova rozumiem a ktury anypapiez... 13 minut(y) temu
 • Stefan Kosiewski @Božena Krivonakova - nie rozumiesz, a tylko mówisz, że rozumiesz - kliknij, jeśli masz oczy do czytania, przeczytaj, a jeśli nie, to dobranoc
 • Božena Krivonakova jestes nerwowy...rozumie,ale jakos nie wszystko dokladnie:_)
 • Stefan Kosiewski @Božena Krivonakova - dlaczego mi imputujesz, że jestem taki, jak Ty sobie wymyślisz? To jest niegrzeczne. Pan Jezus mówił: niech czyta, kto ma oczy ku czytaniu. Nie masz ochoty kliknąć i przeczytać, to nie jest dobrze w te dni przedostatnie z Tobą, bo przekomarzasz się, a nie wiesz, o co
 • Božena Krivonakova @Stefan Kosiewski moj mily bracie,naprawdw czytam Twoje blogi i sa bardzo ciekawe i pouczne...
 • Stefan Kosiewski @Božena Krivonakova - Nie schodźcie z dachów!
  Božena Krivonakova az przyjda zle czasy
 • Stefan Kosiewski http://pl.scribd.com/doc/133854080/Po-dokonanej-PODMIANCE-20130403-Stefan-Kosiewski-w-herbie-FALSZYWEGO-DZIEWICTWA-antypapieza-ZECh-FO156-ZR-pdf
  pl.scribd.com
  Na balkonie bazyliki św. Piotra nie wisiał we Wielkanoc 2013 r. herb papieski, a...Zobacz więcej
 • Božena Krivonakova musze to jutru przeczytac w spokoju i popatrzec na Net o tej sprawie, poniewaz jest to bardzo dziwne ..popytam i dobrego Ksiedza co on na to.. około minuty tem
 • mysowa's Videos auf Dailymotion stat4u Sowa Magazyn Stefan Kosiewski

  Pisz swój dziennik w Internecie