sobota, 25 lipca 2015
Skradziona w czasie wojny rzeźba odnaleziona w Wiedniu!

 Wiedeńską aukcję skradzionej z Polski rzeźby Houdona udało się zablokować. Właścicielem dzieła sztuki jest obecnie prywatny kolekcjoner. I to z nim zwrot rzeźby negocjuje teraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

http://sowa.quicksnake.at/Kunst/Zagrabione-popiersie-pani-Dubarry-jako-Diany-Hudona
284 obserwatorów|522 712 wyświetleń
Stefan Kosiewski
Kręgi rozszerzone  -  18:23
 
...Popiersie należało przed wojną do Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Trafiło do Muzeum Narodowego w Warszawie, potem do Krakowa. Rzeźbę skradziono w czasie II wojny światowej.
Muzeum Narodowe w Warszawie posiada spisy inwentarzowe, które służą do identyfikacji dzieł sztuki. To są spisy, które były robione głównie przez Niemców. Oni byli doskonale przygotowani do rabunku dzieł sztuki w Warszawie - przypomina Ziembińska. W 1938 roku wizyta niemieckich historyków sztuki była traktowana jako przyjacielska, a oni szykowali już listy rabunkowe - dodaje historyk sztuki.MKiDN uruchomiło jedyny ogólnopolski rejestr ruchomych dóbr kultury utraconych w wyniku II wojny światowej z terenów Polski po 1945 roku. Ogólnopolska baza strat wojennych - prowadzona od początku lat 90. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - jest głównym źródłem informacji i skutecznym instrumentem w walce o odtworzenie polskich zbiorów, zdewastowanych w wyniku rekwizycji, grabieży i zniszczeń.

Za najcenniejszą stratę wojenną uważa się "Portret Młodzieńca" pędzla Rafaela, własność Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Dotychczas udało się zgromadzić informacje o przeszło 63 tys. obiektach. Prowadzona przez Wydział Strat Wojennych baza umożliwia bardzo szybkie zgromadzenie materiału bibliograficznego, archiwalnego i ikonograficznego. Pozwala to na błyskawiczne przygotowanie wniosków restytucyjnych, stanowiących pierwszy krok do odzyskania utraconego obiektu.

Skradziona w czasie wojny rzeźba odnaleziona w Wiedniu!
rmf24.pl

https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/2FU1SXUTyR2

wtorek, 21 lipca 2015
Andrzej Skotnicki ha ha ha.....powinni to puszczać we wszystkich teatrach... GIERODY CANTO DL PDO157 Andrzej Duda
 
sowa magazyn europejski

GIERODY CANTO DL PDO157 Andrzej Duda

Stefan Kosiewski

https://www.spreaker.com/user/sowa1/gierody-canto-dl-pdo157-andrzej-duda

  • GIERODY CANTO DL PDO157 Andrzej Duda
   GIERODY HERODY Herodenspiel von Stefan...
   spreaker.com
   1 · 10 godz.

   • Andrzej Skotnicki ha ha ha.....powinni to puszczać we wszystkich teatrach... 10 godz.

  • Stefan Kosiewski
PDF:
https://pl.scribd.com/.../GIERODY-HERODY-Herodenspiel-von...

GIERODY HERODY Herodenspiel von Stefan Kosiewski CANTO DL...
·
1 mi

 

piątek, 10 lipca 2015
Czy nowym Bankiem państw BRICS pokieruje wykształcony przez Jezuitów Paolo Batista w imieniu ezoterycznego towarzystwa

de.scribd.com/skosiewski

Stefan Kosiewski
1 godz. · Scribd·
 
BRICS Bank Helga Zepp-LaRouche 20150710 Europäisches Magazin SOWA

https://twitter.com/sowa/status/619265983769878528
Stefan Kosiewski SOWA: Czy nowym Bankiem państw BRICS pokieruje wykształcony przez Jezuitów Paolo Batista w imieniu ezoterycznego towarzystwa spotykającego się regularnie w Davos i Jezuitów z Domu św. Marty? Helga Zepp-LaRouche, o której apelach i działaniach na rzecz zastąpienia przez USA polityki konfrontacji militarnej z Rosją współpracą międzypaństwową na nowych zasadach, mówi artykuł opublikowany w Moskwie przez Sputnik na rozpoczęcie szczytu przywódców państw BRICS, 8.-9. lipca 2015 r., zadaje sobie trud udzielenia odpowiedzi mającej przynieść przekonujące wyjaśnienie, że rzeczywistość świata politycznego nie jest tak prosta, jak sugerują pozory zawarte w postawionym pytaniu, zatem: nie tak jednoznaczne, jak wezwanie Angeli Merkel do ustąpienia wyrażone 4 lipca 2015 r. jasnym tytułem artykułu Helgi Zepp-LaRouche: Kanclerz Merkel, wycofajcie się! https://youtu.be/1oje8y_KEw8?t=1656
Ze stałym zainteresowaniem odnosimy się do ocen Instytutu Schillera, solidaryzujemy się z mediacyjnymi wysiłkami BüSo na arenie międzynarodowej. http://sputniknews.com/politics/20150706/1024254644.html http://profile.typepad.com/mysowa
http://sowa.quicksnake.org/Solidaritt-BSo/Webcast-mit-Helga-Zepp-LaRouche-8-Juli-2015
de.scribd.com 

mysowa's Videos auf Dailymotion stat4u Sowa Magazyn Stefan Kosiewski

Pisz swój dziennik w Internecie