środa, 05 lipca 2017
ma tylko w poprzek, czy jeszcze coś na myśli? Błaszczak bez nienawiści i podejrzeń do policjantów z fałdami w nazwisku
SOWA Magazyn Europejski
Opublikowane przez: WP.tv · 3 min ·

Minister Błaszczak zatwierdził awans na szefa szkoły policyjnej w Szczytnie dla dowódcy policjantów z Siedlec, przeciwko którym prokurtura prowadzi dochodzenie w zw. ze stosowaniem przez nich tortur w stosunku do kilku Polaków przesłuchiwanych paralizatorem jako domniemanych złodziei u kol. jubilera, z których jeden doznał załamania nerwowego i powiesił się kilka dni po stwierdzeniu u niego przez lekarza licznych śladów tortur na całym ciele http://wiadomosci.onet.pl/…/wschodnie-obyczaje-w-po…/2xvc5dz

Marek Fałdowski, ówczesny komendant siedleckiej komendy, w tym roku awansował na rektora szkoły policyjnej w Szczytnie
Oburzyło to nie tylko rodziców Jędrzeja, ale także opinię publiczną oraz spowodowało powrót tej sprawy na sejmową mównicę
Przed sądem w Ostrowie Wielkopolskim wciąż toczy się proces – oskarżonych zostało pięciu funkcjonariuszy, w tym naczelnik wydziału

Błaszczak: protestowali ludzie chorzy z nienawiści WP.TV
Kolejna granica jest pokonywana. Apeluję, żebyście się wycofali z popierania ludzi chorych z nienawiści i potępili tego rodzaju zachowania – powiedział…
wp.tv

Lech Klekot

7 godz. ·
 
Zdjęcie użytkownika Lech Klekot.
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
Komentarze
5 Stefan Kosiewski, Wieslaw Klag i 3 innych użytkowników Komentarze
Lech Klekot
Lech Klekot
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 7 godz.
Anna Hoffmann
Anna Hoffmann Przypomina mi ....Gustaw Klimt????
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 5 godz.
Stefan Kosiewski
Stefan Kosiewski Czy prezydent USA Donald Trump wszedł jako człowiek interesu w kryminalne powiązania? I są jego związki z Rosją bliższe, niż utrzymywał?
https://www.pinterest.de/pin/452752568780210393/...Zobacz więcej
ZDFzoom: Gefährliche Verbindungen
Hat sich US-Präsident Donald Trump als Geschäftsmann einer kriminellen Verschwörung schuldig gemacht? Und…
pinterest.de
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 4 godz.
Anna Hoffmann
Anna Hoffmann Hallooooo!!! Panie Stefan Kosiewski, Co ma ten text z obrazem Lecha wspolnego???? I co z jakims Duda??? Andrzejem???
Chcialabym moc podziwiac talent mojego kolegi Lecha bez jakichs komentarzy bez ladu i skladu!!! 👹
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 4 godz.
Stefan Kosiewski
Stefan Kosiewski @Anna Hoffmann - żydówka ma tylko w poprzek, czy jeszcze coś na myśli?
Zdjęcie użytkownika Stefan Kosiewski.
Zobacz więcej reakcji  3 godz.

Foto: Jüdischer Ordnungsdienst (policja żydowska) z getta krakowskiego – to oni wieszali Polaków w egzekucji 26.06.1942 (zdjęcie z egzekucji poniżej) i 2.07.1942.

 http://sowa.blog.quicksnake.pl/Helga-Zepp-LaRouche/Smolar-musi-odejsc-PDO493-Przed-szczytem-G20-na-petli-FO140-w-bramie-139-Fundacja-Batorego-PDO52-ZR-von-Stefan-Kosiewski

piątek, 28 października 2016
Czarna podłość pochwały zabijania zabronionego w Biblii żydowskiej

PRZYMKNAC OKO NA BURDEL PDO393 FO von Stefan Kosiews...

Prokuratura Krajowa PK I Ko1 632.2016 ...za przymykanie oka na działalność legalnie działającej w Czeladzi przy kościele na Piaskach agencji towarzyskiej w burdelu nazwanym Polską w Magdalence... audio: https://gloria.tv/audio/pCk...
Pages: 14 Reads: 729
Published 17 days ago
 

W obronie pedofilii w Kielcach 3.10.2016 Czarny Marsz przed k...

Video: https://www.gloria.tv/video/n4AurmdZbbd4324rBVNzjwVSo W obronie pedofilii 3.10.2016 w Kielcach Czarny Marsz, przed którym ugiął się dewiant Jarosław Kaczyński w Sejmie, dokonal znisczczenia wystawy STOP DEWIACJI...
Pages: 9 Reads: 164

Published 21 days ago

 
Szanowny Panie Donacie!

 W poniedziałek 24 października w Warszawie podczas pikiety w obronie życia nienarodzonych dzieci nasi wolontariusze zostali wściekle zaatakowani przez oszalałe od nienawiści zwolenniczki zabijania, które zebrały się na kolejnym Czarnym Proteście.

Organizator pikiety z ramienia naszej Fundacji Dawid Wachowiak był atakowany przez wiele osób jednocześnie. W jego kierunku rzucano przedmiotami, uderzano go też parasolami. Nasz sprzęt został zniszczony, megafony poprzewracane, kable porwane, nasze rzeczy rozkradzione. Na szczęście Dawidowi nie stało się nic poważnego. Nagranie z tej pikiety może Pan obejrzeć klikając na TEN LINK.

LINK DO FILMU

Uczestniczki protestu atakowały nie tylko naszych wolontariuszy, ale też policjantów. To pokazuje tylko, jak bardzo ślepa jest furia zwolenników zabijania. Wyładowują swoje negatywne emocje i nie ma dla nich znaczenia, kto jest ich adresatem. Trudno się dziwić, że takie osoby opowiadają się po stronie tych, którzy z mordowania bezbronnych chcą uczynić normę.

Nasi wolontariusze zorganizowali w poniedziałek pikiety w wielu miastach Polski. Na szczęście, nie wszędzie spotkali się z taką agresją jak w Warszawie. Protestowaliśmy nie tylko przeciwko zabijaniu dzieci, ale także przeciwko czynieniu z dokonanej zbrodni powodu do publicznego przedstawianiu aborcji jako rozwiązania dla wszelkich problemów. A to właśnie zrobiła w ostatni weekend piosenkarka Natalia Przybysz, opowiadając o tym, jaką ulgę i radość przyniosło jej zamordowanie własnego nienarodzonego dziecka. Pani Przybysz ma już dwójkę dzieci i narzeczonego, którego nazywa wspaniałym ojcem i jako powód zabicia bezbronnego malucha podaje to, że nie miała ochoty wracać do pieluch i gnieździć się z trójką dzieci w 60-metrowym mieszkaniu.

Panie Donacie, jestem zdruzgotana tym, że jakakolwiek kobieta może tak myśleć i tak uzasadniać zbrodnie na własnym dziecku. W obliczu pojawiających się wśród środowisk lewicowych głosów poparcia dla takich czynów, czuję się osobiście zobowiązana, żeby zwielokrotnić wysiłek, jaki wkładam, razem ze wszystkimi przyjaciółmi Z Fundacji Pro – Prawo do życia, w pokazywanie Polakom okrutnej prawdy o aborcji.

W ostatnich dniach do Polski dotarła także wiadomość o tym, że norweskie ministerstwo zdrowia dopuszcza możliwość „redukowania ciąż bliźniaczych”. Wie Pan co to oznacza? Że matka w tym kraju ma prawo zamordować bez powodu wybrane spośród rozwijających się w jej łonie bliźniąt. To barbarzyństwo nie mieści mi się w głowie. Jak cywilizowane państwo może pozwalać na coś takiego? Porusza mnie to szczególnie dlatego, że sama mam siostrę bliźniaczkę, a pół roku temu urodziłam bliźnięta. Może sobie Pan wyobrazić, jak wstrząsająca ta wiadomość była dla takich osób jak ja.

Wiem, że Polacy mogą powstrzymać tę barbaryzację naszej cywilizacji. Musimy tylko się nie poddawać i być wytrwali w naszych działaniach.

Pozdrawiam
Kinga Małecka-Prybyło
Fundacja Pro - Prawo do życia

PS. Mimo barbarzyńskich planów aborterów oraz ataków na naszych wolontariuszy, nie poddajemy się!

Jak nas wesprzeć?

Dotpay

. PLNPaypal

Przelew na konto

79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
Fundacja Pro - Prawo do życia
pl. Dąbrowskiego 2/4 lok. 32
00-055 Warszawa
Tytułem: Darowizna na cele statutowe - walczymy dalej

Fundacja Pro - Prawo do życia
pl. Dąbrowskiego 2/4 lok.32, 00-055 Warszawaniedziela, 19 czerwca 2016
@Joanna_Piwko 25. Mai do Kancelarii @AndrzejDuda list ws. OUN-UPA.

Przeciwko przekabacaniu prawdy historycznej przez Kaczynskiego hieny kryptosyjonistyczne

Nie jako wysokiej rangi polityk, ale jako zwykła obywatelka kieruję do Kancelarii list ws. OUN-UPA.  https://gloria.tv/audio/5KvpS32jY5zP3tUSkXP7AMgfq


https://twitter.com/sowa/status/744530395308376064wtorek, 14 czerwca 2016
Episkopat Francji ostrzega przed łamaniem konstytucyjnej wolności oświaty. Radio Watykańskie 13.06.2016

 

sowa magazyn europejski

Stefan Kosiewski
właściciel
 -  18:44
 
Radio Watykańskie 13.06.2016
http://media02.radiovaticana.va/audio/audio2/mp3/00534484.mp3

Episkopat Francji ostrzega przed łamaniem konstytucyjnej wolności oświaty. W imię walki z islamskim radykalizmem rząd wprowadził tam nowe normy dotyczące otwierania prywatnych placówek oświatowych. Do tej pory nowa szkoła jedynie rejestrowała swą działalność. Teraz, na mocy dekretu muzułmańskiej skądinąd minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem, musi otrzymać uprzednie pozwolenie administracji publicznej.
Kard. Jean-Pierre Ricard, odpowiedzialny w episkopacie za oświatę katolicką, nie wierzy w dobre intencje pani mister. Przyznaje, że radykalizm islamskich środowisk we Francji jest realnym problemem. Jednakże rząd nie wykorzystuje istniejących już dziś środków, by walczyć z tą patologią. Nie interesuje go na przykład, kto finansuje te szkoły albo czy dziewczęta i kobiety są w nich traktowane o odpowiedni sposób.
Zdaniem metropolity Bordeaux nowe normy uderzą w szkolnictwo katolickie, które do tej pory dobrze się rozwijało dzięki oddolnym inicjatywom samych rodziców, zabiegających o powstawanie nowych placówek. To skandaliczne, że bez dyskusji w parlamencie, a jedynie na mocy dekretu rząd pozbawia ich konstytucyjnego prawa do decydowania o wychowaniu swych dzieci – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Ricard.
„Zapewnia się nas, co prawda, że wszystko będzie dobrze, że to nas bezpośrednio nie dotyczy. Ale wiemy, że sytuacja bardzo szybko może się zmienić i w administracji będzie ktoś, komu nie spodoba się po prostu otwarcie nowej szkoły. I z jakiegoś biurokratycznego powodu odłoży raz i drugi wydanie zezwolenia. Wiemy, jak to działa. Poprosi o nową dokumentację, będzie przeciągał procedurę, aż w końcu projekt zostanie pogrzebany. Ale w praktyce jest to naruszenie wolności oświaty we Francji. Dlatego episkopat reaguje tak stanowczo. Bo mówi się nam, że to tylko kwestia techniczna, a w rzeczywistości jest to zanegowanie jednej z podstawowych zasad konstytucji, mianowicie wolności oświaty, na której bardzo nam zależy”.

kb/ rv  
http://media02.radiovaticana.va/audio/audio2/mp3/00534484.mp3
Francja: rząd ogranicza wolność oświaty, episkopat protestuje
pl.radiovaticana.va
Episkopat Francji ostrzega przed łamaniem konstytucyjnej wolności oświaty. W imię walki z islamskim radykalizmem rząd wprowadził tam nowe normy dotyczące otwierania prywatnych placówek oświatowych.

http://sowa.quicksnake.cz/Stefan-Kosiewski/GAUDE-MATER-POLONIA

czwartek, 24 marca 2016
Dawid Jackiewicz mial Chrystusowe 33 lata jak zabil Czlowieka a 43 jak zrobil Czlowieka Kaczynskiego z pensja 70 tys.

 

Pieknego Dobrego Dnia Szanowny Panie Steingart HERODY Herodenspiel von Stefan Kosiewski SZAMES do swieczki...

by Stefan Kosiewski

https://gloria.tv/user/7FB8RCqgodx

Dawid Jackiewicz mial Chrystusowe 33 lata jak zabil Czlowieka a 43 jak zrobil Czlowieka Kaczynskiego wicepr...

by SOWA magazyn europejski

Author

sowa

sowa 

http://www.spreaker.com/user/sowa-frankfurt/bazyleusz-faryzeusz-chleba-nie-rusz-pdo2

poniedziałek, 14 marca 2016
Gość w DOM von Lech Klekot, Basel (z wystawy poplenerowej Na Plebanii w Wyszkowie)

Pensja arcybiskupa Skworca PKN38 PDO139 Zniweczona Rzeczywistosc von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DXXXI

sowa (») | today at 08:09 | read: 7× |
basel/klekot-judisze-liebe.jpg

Radio:
...przyznał się do zarzutu obcowanie seksualnego z małoletnią poniżej 15. roku życia i złożył wniosek o poddanie sie karze bez przeprowadzenia procesu sądowego...   read on
https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/RJ4aPwStnAG

 

http://www.spreaker.com/user/mysowa/pensja-abpa-skworca-pkn38-pdo139-c-dxxxi 

Stefan Kosiewski
294 obserwatorów|679 965 wyświetleń
Stefan Kosiewski
Kręgi rozszerzone  -  07:39
Adam W., do niedawna ksiądz jednej z parafii powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie), usłyszał trzy zarzuty przestępstw na tle seksualnym. Oskarżony 45-latek na razie przyznał się do jednego z nich: obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

Jak wyjaśniał prokurator, do zdarzeń objętych aktem oskarżenia miało dochodzić wielokrotnie, między wrześniem 2013 a wrześniem 2014 roku - w Jędrzejowie i Busku-Zdroju. – Oskarżony od początku postępowania przyznawał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wniosek o wymierzenie kary bez przeprowadzenia rozprawy. Prokurator wniosek zaaprobował i chce wymierzenia wobec W. kary trzech lat pozbawienia wolności, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną przez pięć lat oraz zakaz wykonywania zawodu nauczyciela religii i opiekuna małoletnich w ramach działalności prowadzanej przez Kościół katolicki, przez trzy lata – mówił Prokopowicz. Prokurator zaznaczył, że o tym, czy zapadnie taki właśnie wyrok, zdecyduje sąd, który wcześniej spyta pokrzywdzoną o opinię w tej sprawie.

Adam W. przebywa w areszcie od 28 września 2015 roku. Po jego zatrzymaniu w miejscowości, w której pracował, rozpętała się burza. Mieszkańcy stawali w obronie duchownego, zarzucając śledczym kłamstwo. Adam W. po aresztowaniu usłyszał jeszcze dwa zarzuty, wśród gwałtów na tej samej nieletniej oraz pozbawienia jej wolności na okres poniżej siedmiu dni. Te wątki sprawy prokuratura wyłączyła do odrębnego postępowania.

Jeszcze przed zatrzymaniem przez policję kapłan złożył rezygnację z zajmowanego w parafii stanowiska. Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Kielcach ksiądzMirosław Cisowski mówił wówczas "Echu Dnia", że 45-letni duchowny "uzasadniał swą decyzję przyczynami osobistymi". Biskup przyjął rezygnację i mianował nowego proboszcza. Już po aresztowaniu rzecznik zamieścił na stronie diecezji komunikat, z którego wynika, że po otrzymaniu informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez duchownego biskup Jan Piotrowski „natychmiast rozpoczął procedurę przewidzianą prawem kanonicznym”. Cisowski dodał, że materiał dowodowy został przekazany do Stolicy Apostolskiej, a Adama W. odsunięto od obowiązków duszpasterskich.
Ksiądz-gwałciciel uniknął procesu
Fakt
Adam W., do niedawna ksiądz jednej z parafii powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie), usłyszał trzy zarzuty przestępstw na tle seksualnym. Oskarżony 45-latek na razie przyznał się do jednego z nich: obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.  http://sowa2.quicksnake.net/law

europäisches magazin

sowa

europäisches magazin

Artikelnavigation

Pensja arcybiskupa Skworca PKN38 PDO139 Zniweczona Rzeczywistosc von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DXXXI

disskusionsende limburg kirchlliches gericht dr. janssen 03.06.2015

http://sowa.quicksnake.de/Der-Bischof/Pensja-arcybiskupa-Skworca-PKN38-PDO139-Zniweczona-Rzeczywistosc-von-Stefan-Kosiewski-ZECh-CANTO-DXXXI

IPN_Katowice_4.1

 • Ryszard RaminiakTaki fundusz jest zbędny. Jest możliwość domagania się zadośćuczynienia składajac pozew w sądzie. Adwokaci chętnie podejmują się takich spraw i to bez pobierania opłaty wstępnej za swoje wynagrodzenie. Sumy zadośćuczynień rosną.5 godz.

http://www.spreaker.com/user/mysowa/pensja-abpa-skworca-pkn38-pdo139-c-dxxxi

 •  Stefan Kosiewski @Ryszard Raminiak – Szanowny Panie, dziękuję za wpis, którym zasmucił mnie Pan ale i zmusił do wyjaśnienia, że ja nie jestem rzecznikiem adwokatów żydowskiego pochodzenia etnicznego w Polsce, do których kolejki rosną tak samo, jak opłaty za pracę mecenasa Giertycha, Dubienieckiego, córki po Lechu Kaczyńskim itp., na które to sumy nie stać składać się osieroconego synka kilkuletniego po Dawidzie zastrzelonym 2 maja 2015 r. na boisku piłkarskim w Knurowie. Przy czym należy mieć na uwadze, iż klient adwokata płaci na wejściu do kancelarii z ryzykiem, że adwokat może przegrać sprawę, którą ma prowadzić przeciwko systemowi państwa, któremu sam zawdzięcza wiele, łącznie ze swoją pozycją w korporacji.
  To jeden aspekt, przejdźmy do drugiego: jeżeli chodzi o mnie, to ja w odróżnieniu od ks. Arcybiskupa Katowic nic nie zawdzięczam porozumieniu w Magdalence 1989 r. zawartemu przez Kościół Rzymskokatolicki, kierowany naówczas przez Karola Wojtyłę z Wadowic a reprezentowany przez Episkopat w Polsce, kierowany przez Józefa Glempa, pod dyktando Wojciecha Jaruzelskiego (TW Wolski/ KGB) przez Kiszczaka (nie jest jeszcze znany pseudonim w KGB, ani prawdziwe nazwisko tego oficera kontrwywiadu Ludowego Wojska Polskiego, prowadzącego młodego Jaruzelskiego w swoim czasie).
  Ks. Wiktor Skworc prowadzony był w młodości kleryka jako TW Dąbrowski, przynajmniej tyle doczytał się śp. Kazik Switoń w aktach udostępnionych mu życzliwie przez Oddział IPN w Katowicach. Mnie, po krzykach na miejscu, pismach do Warszawy, itd. udostępniono jedynie akta jednej tylko operacji Służby Bezpieczeństwa przeciwko mojej osobie twierdząc, że nie ma innych materiałów. Ja mam podstawy, by twierdzić inaczej.
  Szanowny Pan jest prowadzony dzisiaj przez ZUS; czy wszyscy Polacy pokrzywdzeni drastycznie przez ZUS mają za Szanownego Pana radą udać się do ZUS po zaświadczenia wyrządzenia im krzywdy przez ZUS i po opłaty na adwokatów jak również po wycenę krzywdy i strat, aby dojść tym sposobem do określenia wysokości zadośćuczynienia, które ZUS winien zapłacić, żeby osoba kierująca ZUS mogła stanąć w bramie, w obliczu Sprawiedliwego z podniesioną głową? A jeśli ZUS nie będzie miał interesu w tym, żeby pomóc ofiarom działania ZUS? Tak samo, jak etnicznego pochodzenia żydoskiego TW Dąbrowski, ks. Arcybiskup Skworc nie ma interesu w tym, żeby stanąć przed Panam Bogiem z Polakami pokrzywdzonymi i krzywdzonymi nadal przez żydokratyczny system apartheidu kryptosyjonistycznego.
  Proponowany przeze mnie Fundusz Zadośćuczynienia ma we wypadkach grzechu wołającego o pomstę do Nieba, w którym Katechizm Kościoła św. mówi jasno o konieczności podjęcia działania naprawczego, pomóc zrealizować obowiązek, leżący na złoczyńcy, zadośćuczynienia na tej Ziemi, jak wołał obwołany przez Bergoglio świętym Jan Paweł II na wiecu religijnym we Warszawie: na tej Ziemi, na której TW Dąbrowski, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc otrzymuje wciąż pensję Arcybiskupa Katowic, a być może jeszcze i dodatki i sorty mundurowe za zasiadanie w Komisjach Episkopatu, ezoterycznych obediencjach, itd. Na marginesie znajdując się: czy wiadomo może Panu, ile wynosi w Polsce pensja, lub emerytura arcybiskupa? Informacja na ten temat potrzebna jest do ustalenia wysokości odszkodowania równoważnego tej bezczynności.
  Z Panem Bogiem
  Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski
  https://shoudio.com/user/sowa/status/17751

   Przed chwilą
 • 15 godz.
 • Tomasz Sadza Póki co Paweł Kukiz nie daje nikomu żadnych pełnomocnictw i upoważnień do działania w swoim imieniu. Nawet Pan Piotr Rybak który ostro działa z Oburzonymi nie dostał (jeszcze ?) takich upoważnień. Dlatego każdy kto robi, zakłada, organizuje grupy, struktury i inne zgromadzenia robi to na własną rękę.· 2 godz.
  •  Stefan Kosiewski @Tomasz Sadza – Kukiz także wysoce nieodpowiedzialnie, po dyktatorsku bardziej, niż Hitler, czy Stalin,zapowiada, że ty\lko on, jednoosobowo będzie wyznaczał osoby mające prawo ubiegania się z listy JOW do Sejmu i Senatu, które mogą się później same zamknąć na rozkaz Heroda Kukiza https://www.spreaker.com/…/piekno-masonskie-kukiz…


   Piekno masonskie Kukiz PDO122 PKN29 DIX
   Piekno masonskie oraz Kukiz ma kiepele do…
   spreaker.com· Przed chwilą
   7.04.2005 r. IPN Oddz7.04.2005 IPN Oddział w Katowicach, Stefan Kosiewski Foto: Thomaski Foto: Thomas

    Stefan Kosiewski udostępnił post na osi czasu użytkownika Lech Klekot.

   16 godz. ·

    Sląski Fundusz Zadośćuczynienia PKN23 ZR von Stefan Kosiewski CANTO CDXCIV ANNO DOMINI 2015

   Czy zastrzelony przez Policję w Knurowie na Górnym Slasku Polak został już po katolicku pogrzebany? Czy Arcybiskup Katowic, ks. Skworc odprawił Mszę św. za spokój duszy zastrzelonego miłośnika lokalnego sportu? Czy zadośćuczyniono po katolicku za grzech odebrania życia człowiekowi?
   Gdyby Kandydat Kukiz chciał Arcybiskupa Katowic zainteresować zgłoszonym przed kilku laty przeze mnie na piśmie Wojewodzie Sląskiemu (byliśmy w tej sprawie m.in. ze śp. Kazikiem Switoniem w gabinecie Dyrektor Wojewody Pietrzykowskiego; relacja i dokumentacja w internecie), to Arcybiskup Skworc, prowadzony przez SB jako TW Dąbrowski i obecny Wojewoda Sląski mogliby przecież wrócić do mojej propozycji utworzenia Sląskiego Funduszu Zadośćuczynienia; Rodziny ofiar nieludzkiej działalności państwa mają prawo oczekiwać odpowiedzialności od złoczyńcy. Kościół z Narodem na złe i dobre, nie zaś tylko w dniu wyborów politycznych, które nie sprzyjają wszak jedności Narodu z Kościołem.
   To nie jest apelowanie o wlączenie do kampanii wyborczej bolesnego tematu smierci czlowieka. O wiele więcej, jest to pytanie na czasie: czy potrafimy, jako Polacy i Katolicy zgodnie i ze zasadami cywilizacji chrześcijańskiej odpowiadac w Europie XXI w. godnie na wyzwania polityczne dużego wymiaru? Czy Miłosierdzie jest zadaniem moralnym Człowieka na Tej Ziemi, czy uznajemy je za domenę transcendentnego Pana Boga?
   Pozdrawiam serdecznie: Szczęść Boże dobrej pracy, Glück auf!
   Z Panem Bogiem
   https://shoudio.com/user/sowa/status/17612
   Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski
   https://sowafrankfurt.wordpress.com/2015/05/06/
   Postfach 800626 65906 Frankfurt am Main
   http://sowa.quicksnake.es/…/Na-chetnego-PDO112-Ogrod-Frasze…

   https://de.scribd.com/…/Piersi-Kukiza-rejestr-wplat-KWW-Bez…

   Stefan Kosiewski lubi link.

   Sląski Fundusz Zadośćuczynienia PKN23 ZR von Stefan Kosiewski CANTO CDXCIV ANNO DOMINI 2015
   Czy zastrzelony przez Policję w Knurowie na Górnym Slasku Polak zost

   Zobacz więcej

bishop

 

sowafrankfurt  PDFPensja arcybiskupa Skworca PKN38 PDO139 Zniweczona Rzeczywistosc von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DXXXI

by Stefan Kosiewski

http://sowa.blogg.de/2015/06/13/pensja-arcybiskupa-skworca-pkn38-pdo139-zniweczona-rzeczywistosc-von-stefan-kosiewski-zech-canto-dxxxi/

czwartek, 18 lutego 2016
Szef IPN Kaminski mataczy ZDRADE PANSTWA PDO281 FO von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DCLXXV Do Prokuratury Generalnej

Stefan Kosiewski Polnisches Kulturzentrum e.V. 800626 65906 Frankfurt am Main

sk/switon-kosiewski_2.jpg

 

https://gloria.tv/media/yHPmGSU2kfe   

Prokuratura Generalna

Biuro Prokuratora Generalnego
PG VII Ko2 78.2016

 

 Zgłoszenie mataczenia przez szefa IPN, Kamińskiego w sprawie Pakietów Zdrady Państwa

 

Pani Prokurator Elżbieta Szawurska

ul. Rakowiecka 26/30
02-528 Warszawa

Szanowna Pani Prokurator,dziękuję uprzejmie za przekazanie do Prokuratury Okręgowej we Warszawie oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej mojej korespondencji elektronicznej z 1.02.2016 i 8.02.2016, zawierającej zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez szefa TVP Jacka Kurskiego przy udziale Ministra Kultury Rosji a także innych osób oraz  podnoszącej kwestie niewłaściwych postępowań prokuratur wojskowych, m.in. w sprawie katastrofy powietrznej w Smoleńsku 10.04.2010 r., w której nie został jeszcze przesłuchany jako podejrzany Jarosław Kaczyński, którego demoniczny wpływ na brata mógł odegrać rolę sprawczą.

W uzupełnieniu mojej korespondencji informuję, iż nazajutrz po poinformowaniu mnie przez Sz. Panią Prokurator pismami z 15.02.2016 r. o nadaniu toku Sprawie:

16 lutego 2016 r. prokurator IPN dokonał zajęcia w domu wdowy po gen. Kiszczaku, pani Marii Kiszczak 6 pakietów tajnych akt, których ujawnienie winno wnieść dużo światła do detabuizacji antypaństwowych działań przestępczych, zorganizowanych, zbrojnych grup, które przejęły władzę w PRL zarządzając w 1981 r. stan wojenny, a następnie przy wykorzystaniu agentów Służby Bezpieczeństwa, działających także w związkach religijnych (m.in.: prawosławny bp. Sawa, który przyznał się i pokajał za grzechy oraz rzymskokatolicki abp Skworc w Katowicach, który nie przyznał się do czerpania korzyści finansowych z donoszenia na katolików i Polaków do SB pod pseudonimem TW "Dąbrowski"), dokonały grabieży majątku narodowego w Polsce pod hasłem prywatyzacji przeprowadzonej przez wszystkie, kolejne ekipy rządowe RP, po zawarciu antypolskiego spisku w Magdalence 1989 r., zamaskowanego medialnym spektaklem tzw. okrągłego stołu i propagandą mediów przejętych na prywatną własność m.in. przez Michnika, s. Szechtera, żydokomunisty na Białorusi po 17 września 1939 r.

Zawiadamiam Prokuratora Generalnego RP o przestępstwie mataczenia, którego dopuścił się Instytut Pamięci Narodowej podając 17.02.2016 do wiadomości publicznej: " Zabezpieczona przez  prokuratora IPN dokumentacja, w sumie 6 obszernych pakietów, została przewieziona do siedziby IPN. Dziś grupa wyznaczonych prokuratorów rozpoczyna formalne oględziny zabezpieczonej dokumentacji z udziałem specjalistów – archiwistów z Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN.".
http://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/komunikat-w-sprawie-czynnosci-prokuratora-ipn-dokonanych-w-mieszkaniu-wdowy-po-czeslawie-kiszczaku

Grupa prokuratorów IPN, która dokonała formalnych oględzin zabezpieczonych 6 pakietów dokumentacji zobowiązana jest bowiem ustawowo do niezwłocznego ujawnienia nazwisk wszystkich spiskowców, na których teczki z aktami, tzw. haki przetrzymywała w 2015 i 2016 r. bezprawnie wdowa po Kiszczaku, która jeszcze nie została w tej sprawie przesłuchana jako podejrzana, co dowodzi mataczenia szefa IPN.

Mataczenia tego dopuścił się we wtorek, 16 lutego br. prezes IPN, Łukasz Kamiński świadomie przemilczając przed kamerami TVP (kierowanej przez Jacka Kurskiego, który chce uchodzić za psa Kaczyńskiego) treść protokołu oględzin dokonanych tego samego dnia przez grupę specjalistów IPN, tzn. zrzucając odium za udział w antypaństwowym spisku w Magdalence na samego tylko Wałęsę, prowadzonego  ponoć przez SB tylko do 1976 r., tak jakby płk. Hodysz nie prowadził równolegle Burusewicza, jakby Gwiazdy kilkanaście lat sudiującego w Gdańsku nikt nie prowadził, ani Kołodzieja, Lisa, Walentynowicz z bratem w KGB i siostrą żydoską na Ukrainie. Jak gdyby "Don Stanislao", ks. Dziwisz nie podtrzymywał bpa Wojtyły, ojciec Hejmo Dziwisza, Dyrektor Muzeów Watykańskich nie ciągnął za rzepkę z rosyjskiego wierszyka dla dzieci, zaprzyjaźnionego rodzinnie z Wojtyłą kleryka, który kilkanaście lat robił we Watykanie za dziennikarza. Aż go wreszcie jp2 zapytał przy codziennym, tradycyjnie prywatnym, wspólnym śniadaniu:  ale,  to co pan tu jeszcze robi gazdo, że masoneria Kissingera od spraw bezpieczeństwa w Castel Gandolfo zaczyna zawracać mnie niepotrzebnie uwagę?

Karol Wojtyła i kard. Glemp mieli osobisty, zasadniczy i bezpośredni udział we wysłaniu do Magdalenki trzech księży w celu zawarcia antypaństwowego spisku z Kiszczakiem, który we wojsku prowadził Jaruzelskiego, prowadzonego w Polsce przez KGB rezydenta pod pseudonimem "Wolski", współuczestnika antynarodowego spisku, za który Kościół miał zostać wynagrodzony m.in. częściowym zwrotem majątku zajętego wcześniej przez komunistów, natomiast personalnie wszyscy trzej sutannowi uczestnicy szatańskiej zmowy z diabłem wcielonym w Kiszczaka nagrodzeni zostali przez Wojtyłę podniesieniem do godności biskupa.

Prawda o życiu seksualnym papieża Wojtyły, żyda z Wadowic ukrytego przed narodowymi socjalistami w seminarium duchownym przez bpa Sapiehę; prawda o kochankach, czy to z Teatru Rapsodycznego Brauna, stryja Brauna kreowanego przez byłego ambasadora Izraela w Polsce na fałszywego narodowca polskiego i na ostentacyjnie proizraelskiego kandydata na prezydenta RP, czy o nieślubnych dzieciach (casus: Adam Kinaszewski), odkrywana jest w tych dniach przez BBC. Ujawniane będą kolejne fakty i nazwiska: koncerny medialne nie bez kozery rozgłaszają sensacyjne doniesienia, albowiem zainteresowane są skutecznym przeciwdziałaniem upadkowi znaczenia w XXI w. mediów manipulujących ludźmi i całymi społecznościami, w epoce internetu zastępującego gazety sprzedawane w papierowej formie, czy w formie plików do pobrania za zapłatą, abonamentem do wykupienia w sieci. 

Łukasz Kamiński, który robi za szefa IPN, Komisji Scigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu ma obowiązek niezwłocznego ujawnienia nazwisk złoczyńców antypolskich, gdyż nikt, żadną ustawą nie dał mu prawa do obrony z Urzędu bandyckiej sitwy zbrodniarzy, którzy dopuścili się zbrodni zdrady państwa i Narodu Polskiego, nie faktem donoszenia za opłatą do SB na kolegów ze seminarium duchownego, czy z robotniczej brygady w Stoczni Gdańskiej,  ale świadomym udziałem w zbrodni przejęcia władzy w państwie drogą spisku w Magdalence i fałszywej rewolty, przekrętu państwowego i SKOK-ów na majątek obywateli tego państwa.

Uzasadniając dodatkowo stwierdzeniem: Nikt nie ma prawa karmić Narodu Polskiego fałszywymi sensacjami o kwitach na Wałęsę, do których nieszczęśnik sam przyznał się w książce napisanej za Wałęsę przez Drzycimskiego.

Nie ma prawa żaden utytułowany Dudek z IPN-u pomawiać o frustracje Polaków, którzy w państwowych aktach, po prostu  ukradzionych przez Kiszaka, a przejętych przez IPN 16.02.2016, mogą dopatrywać się kwitów nie tylko na braci:  Lecha i Jarosława Kaczyńskich, TW "Alka" Kwaśniewskiego. Na Wojtyłę i Dziwisza, kwitów na Michnika, którego Kiszczak wpuścił do biura MSW nie bez przyczyny i nie po to, żeby wypić brudzia atramentem, ale żeby  Michnik z utytułowanym Holzerem wyczyścili sobie archiwa SB, wynieśli bezprawnie wszystko to, na co Kiszczak machnął już ręką, a co mogło jeszcze być hakami w rękach Michnika & CO. Na Macierewicza, który ma gadane i robi obecnie z woli Kaczyńskiego za wysoce pomylonego Ministra Obrony RP NATO, który chce Wojsko Polskie wysłać do Syrii po załagodzeniu stosunków z Rosją przez mało dyplomatycznego Ministra Kultury Rosji w telewizji Kurskiego, który to minister nie ma chyba najmniejszego pojęcia, jak sankcje Unijne szkodzą bardzo gospodarce państwowej Federacji Rosyjskiej.

Albowiem z niczego robi problem: ogniskuje całe swoje działanie, jako minister, na rzekomym bezczeszczeniu w Polsce sowieckich pomników. Natomiast ja, dwukrotnie zgłosiłem do Prokuratury w Polsce sprawę dewastacji macew na cmentarzach żydowskich w Czeladzi w Tomaszowie Maz., a gdyby Minister Ziobro nie zainteresował się w swoim czasie  jednym z tych zgłoszeń osobiście, po rozmowie ze mną na antenie Radia Maryja, to Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie umorzyła by sprawę przed zapoznaniem się ze zgłoszeniem przestępstwa. Zaś tak, to miejscowe żydostwo umorzyło skargę Polaka po interwencji Ministra. A czy Minister Kultury Izraela przyjechał może wtedy do Polski z kwiatkami, żeby zapalić świeczkę zwyczajem katolickim nad prowokacyjnie pobielonymi grobami?  Czy zmówił kadisz nad grobami żydów z  Będzina, przepisanymi decyzją administracyjną podczas robienia gierkówki do Czeladzi, jak ten żydoski Minister Kultury na bakier z Moskwą Putina polecił  poczynić osobiście Ambasadorowi Rosji w Polsce nad miejscem po pomniku ubitego gienierała? 


Łukasz Kamiński ma ustąpić ze zajmowanego stanowiska szefa IPN-u, które zamierza - zgodnie z tym, co zapowiedział na konferencji prasowej w telewizji Kaczyńskiego - ujawniać SUKCESYWNIE, tzn. wtedy i tylko to ujawniać, co mu pozwoli ujawnić niewidzialna, ukryta Góra, na istnienie której wskazywał oczami stojący na ławie oskarżonych, wyznaczony rozkazem MSW Kiszczaka do odegrania roli procesowej zabójcy ks. Popiełuszki.

Góra, która kazała byłemu księdzu zatrudnić po odsiadce Piotrowskiego w antyklerykalnej gazecie, w której przetrzepano w tych dniach, ostatnio biurko tego księdza tak samo pokazyjnie, jak mieszkanie Kiszczaka. I to w tym samym czasie, kiedy Wojskowe Służby Medyczne przejęły Jarosława Kaczyńskiego, profilaktycznie na obserwację. Jako krewnego byłego Prezesa Wojskowego Sądu Stalinowców w PRL. Za tę usłużną czynność nadopiekuńczego państwa wypada w tym miejscu podziękować Górze, albowiem znajdujący się już pod opieką medyków nieszczęśnik nie powinien zabierać ze sobą do grobu prawdy o smutnej rzeczywistości, która po Magdalence wypędziła z Polski miliony uchodźców ekonomicznych i w stanie wojennym nielicznych emigrantów politycznych, jak niżej podpisany.

http://www.spreaker.com/user/sowa-frankfurt/szef-ipn-kaminski-mataczy-zdrade-panstwa


 
Sz.P. Prokurator,

wnioskując o ujawnienie nazwisk związanych przez Kiszczaka z Polską Udawaną, założoną na podstawie bandyckiej zmowy szubrawców, pomagając tak oto niniejszym własnemu, nowoczesnemu Narodowi Polskiemu w zachowaniu Godnego, który jest manifestacją Pięknego w Prawdziwym, nie kieruję się bynajmniej emocjami, nie jestem kapłanem Rudry, aryjskiego bóstwa zniszczenia. Ani Worem w Zakonie Ordo ab Hao, ani kryptosyjonistycznym antysemitą. Nie mam także ciągotek do Kukiza, który na swoje nieszczęście zabawia za posła w Sejmie, bo chciałby coś jeszcze zrobić z Olejnik, córką żydoubowców, jak prezydent Duda poczynił niedawno z Owsiakiem na pokaz, także synem żydoubowca.  

Mając świadomość, iż Rozeznanie Sprawcy dokonanego czynu (czy to w Magdalence, czy w tupolewie pod wpływem podżegania przez telefon satelitarny) jest w prawie rzymskim zasadą Odpowiedzialności karnej za przestępstwo, wnoszę  jak we wcześniejszej korespondencji o uznanie mnie za Stronę po dokonaniu przeze mnie w 2010 r. zgłoszenia przestępstwa związanego z katastrofą powietrzną w okolicach Smoleńska 10.04.2010 r.

A poza tym uważam, że winna być dokonana Kasacja wyroku Sądu Rejonowego w Tomaszowie Maz. z dn. 1 sierpnia 2008 r. którym miejscowa, żydoska banda, ukryta w strukturach Policji, Prokuratury i Sądu skazała mnie zaocznie (przybywającego w Niemczech na politycznej emigracji, nauczycielA, poetę, ponad 60-letniego faceta) w postępowaniu nakazowym, z rażącym naruszeniem prawa za rzekomą kradzież dzieciom starej, zniszczonej piłki do gry w piłkę nożną, której nie miałem zamiaru kraść, natomiast Lech Wałęsa zapytał mnie wtedy na skype żartem, jako stary kolega związkowy i oskarżany przeze mnie od lat w magazynie sowa o zdradę: to co, nie miał pan co leszego kraść?

Wyjaśniam: być może mógłbym dzieci okradać, po przełamaniu oporów moralnych, których nie mają rokrocznie marszałkowie Sejmu i Senatu RP, którzy przyznają sobie, jak Borsuk i Kopacz - za nic przecież, bezprawne premie.  Jak Tusk (na którego ponoć jest jeden pakiet zabezpieczonej przez IPN Kamińskiego dokumentacji, z teczkami na Merkel, Walędziaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego, który przez lata robił za prowadzącego Instytut Lecha Wałęsy w działce uznawania żydoskich szurków z całego świata za Laureatów Nagrody Wałęsy, nagradzanych sumą 100 000 dolarów nie prywatnie przez Wałęsę, ale przez tego właśnie Bieleckiego z kasy państwowego banku PKO, ostatnio córce po Worze w Rosji, który oficjalnie robił za przeciwnika politycznego Putina. Bezprawnie wszak wypłacił Tusk wielomilionowe zwłokowe Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz innym członkom rodzin zabitych przypadkiem na rosyjskiej ziemi, nie ubezpieczonych przez nikogo osób prywatnych, jak wspomniana powyżej tow. Walentynowicz, z d. dawnych ortodoksów ukraińskich Lubczyk,  ale po co miałbym dzieciom cokolwiek kraść, z którymi pracować z miłością Platona godną nauczyło mnie Czarne Podwórko Węgrody w Czeladzi, harcerstwo za Majcherczyka i ZHP poza granicami Kraju? W którym nawet mianowano mnie oficjalnie do stopnia instruktorskiego Działacza Harcerskiego ZHPpGK.

Czy tylko po to miałbym kraść coś przedstawiającego minimalną wartość pow. 200 zł., ażeby jak to żydy w Niemczech mówią: nachtregliś/ po fakcie wnieść uzasadnienie dla godzącej we mnie i w prawo, nieuzasadnionej, dwukrotnej  interwencji Policji (zmówionej ze sąsiadem w bloku policyjnym, zięcia bogatego żydokomunisty), która dwukrotną będąc jednego dnia, a nawet po godz. 22 i po skorzystaniu przeze mnie z pomocy lekarskiej w miejscowym szpitalu, doprowadziła  do pogorszenia stanu mojego zdrowia, a mogła także spowodować (nie daj Rudra!) gorsze rzeczy. Uzasadnienie potrzebne do szczęścia złoczyńcom wspieranym przez stronniczych prokuratorów i chorą z nienawiści do Narodu Polskiego sędzinę w Tomaszowie Maz., krytą przez żydoską sitwę w strukturach MS i MSwiA.  


Z szacunkiem łączę katolickie życzenie Szczęść Boże Dobrej Pracy Architektów Naszej Wolności
Z Panem Bogiem

Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski

https://gloria.tv/media/yHPmGSU2kfe


http://sowa.blog.quicksnake.pl/Stefan-Kosiewski/Szef-IPN-Kaminski-mataczy-ZDRADE-PANSTWA-PDO281-FO-von-Stefan-Kosiewski-ZECh-CANTO-DCLXXV-Do-Prokuratury-Generalnej-RP


"Kolejne pakiety zawierające dokumenty zabezpieczone przez prokuratora IPN 16 lutego br. będą poddawane analogicznym czynnościom a następnie sukcesywnie udostępniane".

IPN: w aktach Kiszczaka jest zobowiązanie do współpracy z SB podpisane „Lech Wałęsa”

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wśród dokumentów przejętych przez IPN w domu generała Czesława Kiszczaka są akta TW „Bolka” –...

 

 

http://sowa.quicksnake.org/Radio-Plus/Na-MB-Gromnicznej-PDO273-FO-von-Stefan-Kosiewski-ZECh-Moralia-CANTO-DCLXIX

 

Testament Kiszczaka PDO280 FO von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DCLXXIV Rap do Zagadki Ballady Mordercy 20160...

 by Stefan Kosiewski

 

 


Szef IPN Kaminski Mataczy ZDRADE PANSTWA PDO281 FO Von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DCLXXV Do Prokuratury Ge...

by SOWA magazyn europejski

http://sowa2.quicksnake.net/intelligence/BINGEN-PDO276-FO-von-Stefan-Kosiewski-ZECh-Moralia-CANTO-DCLXXII-KOD-Bingena-w-3sat-20160207-Magazyn-Europejski-SOWA

czwartek, 04 lutego 2016
Sprawa gen. Zagórskiego Andrzej Ceglarski Bellona 2016 Zbrodnia (prawie) doskonała ludzi Piłsudskiego! Witold Bałażak, Sejm
Witold Bałażak
Witold Bałażak Zbrodnia (prawie) doskonała ludzi Piłsudskiego!

„Śmierć odwodzi nas od zła, nie od dobra, jeśli szukamy prawdy”, pisał Cyceron ponad 20 wieków temu. Dzień 6 sierpnia 1927 r. przyniósł jedną z najbardziej ponurych i tragicznych „białych plam” II Rzeczypospolitej. Generał brygady Włodzimierz Ostoja- Zagórski po prawie piętnastomiesięcznym pobycie w wileńskim więzieniu został przywieziony do Warszawy, po czym wszelki ślad po nim zaginął.

Aresztowany został w maju 1926 r., wraz z innymi generałami, na rozkaz Józefa Piłsudskiego za udział w obronie prawowitego rządu podczas zamachu majowego. W powszechnym odczuciu społecznym nie ulegało wątpliwości, że popełniono straszną zbrodnię, co potwierdzają liczne pamiętniki polityków i wojskowych okresu międzywojennego. Gen. Józef Haller w rozmowie z księdzem Józefem Jarzębowskim mówił, że „zginął poćwiartowany mój szef sztabu w 1920 r. gen. Zagórski”. Wincenty Witos w swoich pamiętnikach przedstawia opis według którego „Generał brygady wojsk polskich Włodzimierz Ostoja-Zagórski został zamordowany… Zwłoki…zmasakrowane i obciążone kamieniami wrzucono do Wisły pod Wilanowem. Taka jest prawda o „kąpieli” gen. Zagórskiego po przybyciu do Warszawy, o której podawał komunikat rządowy”. Bardzo cennym i ciekawym źródłem informacji jest relacja generała Józefa Dańca, szefa sądownictwa wojskowego i naczelnego prokuratora wojskowego, przekazana redaktorowi „Kuriera Warszawskiego” Konradowi Olchowiczowi. Gdy mianowicie marszałek Piłsudski wezwał generała Dańca do Druskienik, z miejsca spytał: „ co to, podobno pańscy żandarmi szukają Zagórskiego ?”. Gdy generał Daniec odpowiedział twierdząco, Józef Piłsudski rzekł: „Jeżeli nie mają nic lepszego do roboty, to niech lepiej szukają wiatru w polu”. Śledztwo w sprawie zaginięcia generała Zagórskiego prowadzone było niecałe dwa miesiące, po czym na polecenie Józefa Piłsudskiego zostało przerwane. Nie chodziło w nim przecież o rozstrzygnięcie sprawy, ale o ukrycie przed społeczeństwem prawdziwego przebiegu zdarzeń, o czym pisze Zbigniew Cieślikowski w książce „Tajemnice śledztwa KO 1042/27 – sprawa generała Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego”. Niewątpliwie zastanawiający jest motyw likwidacji generała Zagórskiego nie pozostawiający po nim żadnych śladów. Ważnym argumentem było to, że w czasie zamachu majowego był w obozie przeciwnym, broniącym praworządności. Ponadto wiadomo, że Zagórski, jako były oficer wywiadu austriackiego, posiadał kompromitujące Piłsudskiego dokumenty, dotyczące jego stosunków z tym wywiadem, a szczególnie kwity na pobranie 2000 koron austriackich subwencji.

Pomimo licznych apeli, debat sejmowych, zaangażowania autorytetów z różnych stron, nie pozwolono wyjaśnić sprawy. Władze sanacyjne posuwały się nawet do konfiskaty całych nakładów prasy oraz unikania odpowiedzi na interpelacje poselskie. Rektor Uniwersytetu Wileńskiego prof. Marian Zdziechowski interweniował w sprawie generała Zagórskiego u prezydenta Mościckiego oraz wydał specjalną broszurę pt. „Sprawa sumienia polskiego”. Marszałek Sejmu Ustawodawczego Wojciech Trąmpczyński składając zeznania w procesie „brzeskim” 1930 r. oświadczył: „Nie ściganie morderców Zagórskiego musi mieć podkład poważny. Zacząłem prywatne śledztwo…dostałem informacje, które doprowadziły mnie do przekonania, że Zagórski został zamordowany i że sprawców zakazano ścigać”. Nie ma jednak zbrodni doskonałej. Ślady prowadzą do określonych ludzi uczestniczących w spisku na generała. Autor powyżej wspomnianej książki zalicza do nich m.in.: ppłk Aleksandra Prystora – później ministra, premiera i Marszałka Senatu, mjr Zygmunta Wendę – później pułkownika i wicemarszałka Sejmu, płk Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego – następnie generała i ambasadora w Rzymie, ppłk Józefa Becka – następnie ministra spraw zagranicznych, kpt. Lucjana Miładowskiego – później majora, do śmierci Józefa Piłsudskiego jego adiutanta przybocznego. Twórca, patron i przywódca tego środowiska, nazwanego przez księdza Tokarzewskiego „zgrają wyrafinowanych łotrzyków”, również jest określony.

Generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski żył tylko 45 lat. Ukończył szkołę handlową i dwie akademie wojskowe, władał sześcioma językami obcymi. W czasie bitwy warszawskiej był szefem sztabu frontu północnego, którym dowodził generał Józef Haller. Organizator i dowódca polskiego lotnictwa, obrońca prawowitego rządu polskiego. Czcząc jego pamięć w 125 rocznicę urodzin i 80 rocznicę męczeńskiej śmierci, nie pozwólmy wymazać Go z polskiej pamięci i historii przekazywanej młodemu pokoleniu Polaków. Nawet najbardziej tragiczne, bolesne i skrywane fakty, wcześniej czy później, ujrzą światło dzienne; nie można przecież budować szczęśliwej przyszłości Ojczyzny bez fundamentu prawdy. Wiarygodność i odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń oraz wdzięczność dla naszych przodków wymaga głębokiej troski o dziedzictwo, któremu na imię Polska, budowane w ciągu ponad tysiącletniej historii. Wolno nam być dumnym ze wszystkiego, co wielkie, lecz musimy również przyjąć to, co marne i bolesne.

Poseł Witold Bałażak

Treść oświadczenia poselskiego wygłoszonego w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej dnia 23 sierpnia 2007 r.
z racji 125 rocznicy urodzin i 80 tajemniczego zaginięcia
generała brygady Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego.
"}">12 godz.

293 obserwatorów|647 944 wyświetlenia
Kręgi rozszerzone  -  13:58

 
... generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski to postać niezwykła. Erudyta, poliglota, bohater licznych pojedynków, miłośnik i propagator rozwoju techniki wojskowej, ale zarazem człowiek wielkiej, niepohamowanej ambicji, który odegrał w latach Wielkiej Wojny i pierwszych latach kształtowania Polski niepodległej ogromną rolę.
W książce przybliżona zostaje postać generała, choć nie jest to biografia. Istotą książki jest zmierzenie się z fascynującą historyczną zagadką.W książce przedstawiona zostaje po raz pierwszy po upływie 88 lat od zdarzenia w sposób wyczerpujący historia zaginięcia generała Zagórskiego co okazało się być frapującym i wciągającym zajęciem.

Sprawa generała Zagórskiego

https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/6174dAQtBxS

Lepszy, brat majora Lepszego, adiutanta generała Zagórskiego. Archiwum Rodziny Polskiej

Geschrieben von sowa (») 30. 3. 2015 in der Kategorie Lepszy, gelesen: 165x
 
lepszy/boleslaw-lepszy-brat-majora-leonarda-adiurtanta-gen-zagorskiego_2.jpg

 

 

 

 

Bolesław Lepszy, brat majora Leonarda Lepszego; inżynier. lotnik, odznaczony wielokrotnie Orderem Virtuti Militari za wybitne zasługi bojowe w wojnie polsko-bolszewickiej oraz II WŚ

Aktualności

http://sowa.quicksnake.at/Lepszy/Lepszy-brat-majora-Lepszego-adiutanta-generaa-Zagorskiego-Archiwum-Rodziny-Polskiej

 

Komentarze

 

Andrzej Fijalkowski

 

Andrzej Fijalkowski zamordowany przez Makbeta ??
"}"> 19 godz.

 

Witold Bałażak

 

Witold Bałażak Skrytobójczo zamordowany przez ideowo-politycznych przodków PiS. 1 · 13 godz.

 

Stefan Kosiewski

 

Stefan Kosiewski http://sowa.quicksnake.at/.../Lepszy-brat-majora-Lepszego...
Zdjęcie użytkownika Stefan Kosiewski.12 godz.Bingen-KOD Oprava Gottwaldovy Beranice von Jaroslav Hutka Gen. Zagorski Major Leonard Lepszy RFID CHIP Kacz...

by SOWA magazyn europejski

piątek, 13 listopada 2015
Paryż, 35 osób zabitych w wyniku trzech eksplozji w okolicy stadionu podczas 1. połowy meczu Francja-Niemcy.


Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym na wieki wieków, Amen.

W dzień Maryjny, piątek, 13 listopada AD 2015

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !

Stefan Kosiewski

dzięki użytkownikowi Kongres Republikański

Przed chwilą ·
 
Paryż, 35 zabitych w wyniku trzech eksplozji w okolicy stadionu podczas 1. połowy meczu Francja-Niemcy; około 100 (stu) zakładników przetrzymywanych jest w hali koncertowej, tło zamachów nieznane
Aktuelle Nachrichten - Inland Ausland Wirtschaft Kultur Sport - ARD Tagesschau
Innenminister de Maizière ist in der Flüchtlingskrise einer der wichtigsten Entscheider. Doch sein Kurs sorgte bei der Opposition und auch beim…
Od: tagesschau.de


Przed chwilą

Terror we Francji PDO227 w Polsce Barachlo Zarys Estetyki Chazarow von Stefan Kosiewski CANTO DCXXVII by SOWA magazyn europejski

 https://twitter.com/sowa/status/665288680286851072'

mysowa's Videos auf Dailymotion stat4u Sowa Magazyn Stefan Kosiewski

Pisz swój dziennik w Internecie